Jak zviditelních svůj blog??

11. srpna 2008 v 12:06 | Čanšenka♥někdy možná Natálka |  Ostaní

Jak zviditelnit blog?!?

Pro začátek blogu,je zapotřebí dát vědět ostatním blogařům vědět,o adrese a existenci vůbec blogu. Nejjednodušší cesta vede přes reklamy které však můžou způsobit konflikt. Poradím ti proto jakého typu a kam reklamy umisťovat.

○Reklami dávej na blogy, od kterých je vidět, že nejsou ještě majitelé blogařsky zdatné,to znamená např.:
• Mají roztrhaný design,nesladěné barvy,třpytky, záhlaví původní nebo jen obrázek stažený z internetu.
• Samy mají malou návštěvnost,nebo nemají počítadlo vůbec.
•Mají mnoho rubrik,nepřehledně upravené v blogu.
•U článků nenajdeš skoro žádné komentáře,které nejsou reklamy.
Takovéto blogy si reklamu přečtou, a možná se i chytnou. Tyhle blogy snadno najdeš, když si vjedeš na blog.cz dole,v nejnovějších článcích,a třeba na něj zrovna narazíš.
A jak reklamu napsat?
•Nejvhodnější je,pochválit mu článek,nebo blog,nebo prostě něco, co tě zaujalo. On ti tvou laskavost oplatí.
•Samozřejmě,že napiš třeba,že máš na blogu bleskovku. To povzbudí blogary,kteří rádi sbírají diplomy. Ale i když tvůj vyhlídnutý blog nemá svou složku diplomů, za zkoušku nic nedáš.
• Potěší i to,že napíšeš do komentářů,že máš u něj řetězák. V takovémto případě napiš pod řetězák, že si přeješ, aby ho udělal i vybraný bloger.
Reklamy či upoutávky na soutěže,bleskovky apod. piš do článku,který je hned na titulní stránce,nejlépe,se snaž,aby tvůj komentář byl první. To totiž třeba přiláká i ostatní blogary,kteří komentář také četli.
!Pozor,reklamy,tipu: Pls,kukni se na můj blog,pls,ahoj,dík..NEZABÍRAJÍ!Je to jen plýtvání časem a navíc dokazuješ,že s blogem teprve začínáš!
Dalším způsobem k rapidnímu zvýšení návštěvnosti jsou Spřátelené Blogy.
•Pokud je to tvůj druhý nebo několikátý blog,obvolej všechny dosavadní SB,že máš nový blog a jestli se s tebou znova nespřátelí.Pokud máš však první,zase si je najdi.Neznáš-li nijaký blog,zase běž přes Nejnovější články a u vybraného blogu okoukni jeho SB (pokud neni v podobné situaci jako ty).
•Vybírej si za Spřátelené Blogy spíše blogy z vysokou návštěvností,a s malým počtem SB.Je totiž pravděpodobnost,že si návštěvník bude SB prohlížet,a narazí i na tvůj blog.
• Sbéčkům dej pravidla,že na tvůj blog musí chodit a psát komenty. To samý však můsíš dělat ty, jinak se na tebe "vykašlou".Také pamatuj,že u většiny blogarů platí,když ty budeš psát hodně komentáře, on bude psát zas tobě.
Jak podávat návrh k spřátelení?
•Mnoho blogů mají zvláštní článek, kde napíšeš,že se chceš spřátelit. Proto se vždy rozhlídn i po blogu,jestli náhodou podobný článek nanejdeš.Pokud ne, musíš si o spřátelení napsat do libovolného článku. Nespřáteluj se však, když je tam napsáno: NESPŘÁTELUJI!Majitel by pak mohl usoudit, že jsi jen člověk, který sbírá SB po všech rozích a nic si nečte. To by ti dobrou pověst neudělalo, myslel by si, že ho sice budeš mít v Oblíbených stránkách,ale za den si ani nevzpomene, že nějaký Spřátelený blog má.
•Nejlepší pro Spřátelení je pochválení blogu,a následovaného optání,jestli se nechce stát jeho Sbéčkem.
• Na začátku si udělej SB hodně,pak,až budeš mít chtěnou dosaženou návštěvnost můžeš některé vypustit. Nezapomeň však,že musíš na všechny Spřátelené Blogy chodit!Jinak na tebe zapomenou, a nebudou chodit ani na tvůj.
Možná bychom si to ani neuvědomovali, ale jedna věc na zvýšení číslic v počítadlu a v počtu komentářů jsou Soutěže.
•Musí být však v podobě ankety.Proč? Většina blogů si dá na svůj web adresu soutěžního odkazu- aby pro ně hlasovali. I když ne na blog,nějak si ty hlasy prostě sehnat musí, a za každou cenu tak pořád tvůj web budou mít.
•Taky budou chtít svého favorita podpořit,takže nejenže mu dají svůj hlas,ale napíšou komentář s jeho jménem a nějakou příponou tipu: ...is bet!....je nej....!Vyhraje to.....!
Sice malý, neobvyklý komentář,ale potěší, ne? Alespoň soutěžícího..!
•Soutěžící se dají sehnat přes reklamy. Teď však vybírej blogy s dobrým designem, velkou návštěvností, aby měl pro ně kdo hlasovat.
!Pozor,opakuji,v soutěži musí být zapojená anketa!


Tyto tři prvky jsou hlavními, kterými se dají získat návštěvnost,která by přitahovala další lidi. Mám tu dalších několik bodů,které plň a tím budeš mít větší návštěvnost.

○ Návody:
•Pokud si přišla na něco nového,co se ti třeba bude hodit, udělej návod a ten následně zveřejni. Třeba ponaučíš nějaké blogery, a ty zas předají zkušenost ostatním. Většinou se jím po ICQ nebo další programech nechce návod dlouze vysvětlovat, proto raději pošlou tvůj návod, při kterém človíček vstoupí na tvůj blog a třeba ti i za návod poděkuje! Díky návodům se může tvůj blog stát hodně známém! Proto se neboj a všechno rozdělit.
• Nezapomeň u každého výrobku podotknout,že kopírovat se může jedině se zdrojem! Jinak by si přišel o skvělou práci.Při tom ale pamatuj, že ty také musíš kopírovat se zdrojem,ale že je lepší dělat vlastní návody!

○Dobrý design:
•Pokud se už nějaký návštěvník jakkoli dostane na tvůj blog,záleží na tom, jak ho tvůj blog zaujme. Proto je dobrý design- nejlépe stránku a menu stejně barevné, jednobarevné a záhlaví dělané v Photo Filtru nebo jiným dalším programem. Pokud budeš mít barvu písma dobře čitelnou, návštěvník se začte do článku. Proto také závisí na originalitě tvých článků.
• Proto se snaž nic nekopírovat, většina blogařů říká, že lepší jsou blogy,které nejsou přeplácené zbytečnými obrázky a bleskovkami. Pokud ale narazíš na nějaké hezké obrázky, a chceš je za každou cenu ukázat i návštěvníkům blogu, používej perex (celý článek).
Pokud si zvyklý dávat více článků za den, ten nejzajímavější nedávej jako první,ale jako poslední zveřejněný, který bude vidět hned na titulní stránce, protože pak si ho už ne všichni budou moc všimnout a ty budeš třeba zklamaný, že sis s ním dal práci,a nikdo ti k němu nenapsal ani tečku xD.

○Přehledné menu:
• Neměj moc rubrik,pokud však, měj rozcestníky. Prostě se snaž, aby tvé menu bylo co nejpřehlednější. Můžeš využít nové novince na blog.cz, že nemusí mít v profilu žádné HTML,stačí, abys normálně psal jako v novém článku. Získáš tak menu dle tvých představ, a pokud bude hezky přehledné, a ne moc dlouhé, návštěvníci se budou dobře orientovat a třeba tě i pochválí.

Důležitá připomínka na konec:
Snaž se mít blog co nejdéle. Pokud budeš blog rušit a zakládat nový po měsících, návštěvníci budou zmateni a radši na tvůj blog zapomenout. Proto si zvol neutrální adresu, která ti nikdy nebude vadit, to je totiž nejčastější příčina,proč lidé blogy mění.
___________________________________________________________________________
Blog můžeš zviditelnit například ve škole. Pokud míte u vás ve škole počítačový kroužek, můžeš při něm napsat na tabuli pár zajímavých adres a připsat tam i svůj blog :)
Dobré je i v profilu v icq nebo skype napsat adresu tvého webu.
Na zviditelnění blogu je však více možností,tak jak si zvýšit svojí návštěvnost. Hlavní pravidlo je však:
Když se budeš hezky chovat(psát vlídné komentáře) laskavost se ti vždy vrátí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama